INFORMĀCIJA PRESEI

HONDA URBAN KONCEPTUĀLĀ ELEKTROMOBIĻA ATKLĀŠANA FRANKFURTES AUTOMOBIĻU IZSTĀDĒ

2017, 14 septembris

  • Pilnīgi elektriska Honda konceptautomobiļa globālā debija automobiļu izstādē
  • Moderns interjers ar izliektu panorāmas veida mērinstrumentu paneļa ekrānu
  • Nākotnes Honda ražošanas modeļa virziens; paredzēts laist klajā 2019. gadā

2017. gadā Frankfurtes automobiļu izstādē Honda atklāja pavisam jaunu elektrotransportlīdzekli — Urban konceptuālo elektromobili. Konceptautomobiļa pamatā ir pavisam jauna platforma, un koncepcijā var aplūkot, kādā virzienā attīstīsies tehnoloģijas un dizains, kas būs redzams turpmākajos Honda elektromobiļu modeļos.

Koncepciju oficiāli atklāja Honda Motor Co. prezidents un izpilddirektors Takahiro Hačigo ar runu preses konferencē. „Šī nav tālas nākotnes vīzija — šī automobiļa ražošanas versija Eiropā būs pieejama 2019. gadā,” viņš piebilda, apstiprinot, ka koncepcija tiks realizēta nākamo divu gadu laikā.

Eksterjera dizains

Honda Urban konceptuālā elektromobiļa attīstītās tehnoloģijas ir apvienotas ar vienkāršu un izsmalcinātu dizainu. Automobiļa zemā un platā virsbūve tam piešķir stingru un muskuļainu stāju, kas norāda uz sportisku braukšanu. Kompaktās proporcijas padara to par 100 mm īsāku nekā Jazz supermini.

Konceptuālās Honda emblēmai ir zils izgaismojums, kas parāda uzņēmuma nākotnē ražoto elektromobiļu stila jaunās iezīmes. Automobiļa priekšpusē starp priekšējiem lukturiem var attēlot interaktīvus ziņojumus daudzās valodās, tostarp sveicienus, ieteikumus citiem autovadītājiem uz ceļa vai elektriskā lādiņa izmaiņas.

Interjera dizains

Pateicoties slaidajiem A statņiem un platajam vējstiklam, kas ieskauj visu automobiļa priekšpusi, autovadītājam no Urban konceptuālā elektromobiļa paveras izcils skats pa logu. Iekāpšanu un izkāpšanu no automobiļa nodrošina durvis, kam eņģes ir aizmugurē. Elektriskās uzlādes kabeļa kontaktligzda atrodas uz motora pārsega.

Honda Urban konceptuālajā elektromobilī ir sēdvietas ar dažādu materiālu apdari, un tās, izvietotas divās rindās, ir paredzētas četriem cilvēkiem. Lai radītu atpūtas sajūtu, priekšējā sēdekļu rinda ir polsterēta ar dabisku pelēku audumu, bet atzveltnes, aizmugurējos sēdekļus un roku balstus rotā mūsdienīga koka apdare. Aizmugurējā sēdekļa drošības jostas ir nostiprinātas sēdekļa vidū, tādējādi jostas tiek ievilktas atpakaļ, pirms pasažieri izkāpj no automobiļa.

Koka apdare raksturīga arī lielam „peldošam” mērinstrumentu panelim. Uz tā atrodas stūres rata statnis, vienkāršu vadības pogu komplekts un panorāmas veida displeja ekrāns. Mērinstrumentu paneli papildina izliekts ekrāns, kas sniedzas aiz vadības pults un kura paplašinājumi atrodas durvīs. Galvenais instrumentu paneļa ekrāns rāda dažādu informāciju par transportlīdzekli, kā arī atlikušo akumulatora uzlādes līmeni. Savukārt ekrāna paplašinājumi durvīs, pateicoties digitālajām kamerām, kalpo kā automobiļa sānu spoguļi.

Honda automātiskā tīkla palīdzības sistēma

Honda Urban konceptuālais elektromobilis demonstrē uzņēmuma vīziju pasaulei, kurā mobilitāte un ikdienas dzīve rit roku rokā. Modernā Honda automātiskā tīkla palīdzības sistēma darbojas kā personiskais apkalpotājs, kas mācās no autovadītāja, atpazīstot emocijas, kuras ir vadītāja pieņemto lēmumu pamatā. Vēlāk tas izmanto agrāk apgūtos autovadītāja lēmumus, lai izveidotu jaunas iespējas un ieteikumus.

Honda barošanas pārvaldības sistēma

Jaunas metodes, ar kurām pārvaldīt enerģijas pārvadi starp elektrotīklu, mājām un elektrotransportlīdzekļiem, nākotnē elektromobiļu īpašniekiem varētu sniegt iespējas nopelnīt. Honda barošanas pārvaldības koncepcija, kas kopā ar Urban konceptuālo elektromobili tika atklāta Frankfurtē, ir vieda sistēma, kas enerģiju spēj uzglabāt efektīvāk, novadot no atjaunojamiem resursiem iegūtu elektrību atpakaļ mājās vai pārdodot to atpakaļ elektrotīklam.

Elektriskā vīzija

Honda „Elektriskās vīzijas” stratēģija, ar kuru tika iepazīstināta publika 2017. gada Ženēvas automobiļu izstādē, ietver īpašas elektromobiļa platformas izstrādi, iekļaujot pilnīgas elektriskās jaudas piedziņas tehnoloģiju. Galvenās jaudas piedziņas izstrādes daļas ietvers augsta blīvuma vieglu akumulatoru komplektu, integrētu siltuma pārvaldības sistēmu un uzlabotas enerģijas pārvades funkcijas — gan uz transportlīdzekli, gan no tā.